Nawigacja

Jak przebiegają morskie granice Chorwacji?

Chorwacki Instytut Hydrograficzny wydał nową tematyczną mapę morską nr. 101G „Republika Chorwacji – Granice Republiki Chorwacji nad Morzem Adriatyckim” Na mapie znajdziecie granice... przeczytaj więcej »

Astronawigacja praktyczna – bezpłatny podręcznik

Zapraszam do pobrania najlepszego i co najważniejsze – najprostszego podręcznika do astronawigacji autorstwa kpt. Janusza Zbierajewskiego. Kapitan Janusz „Zbieraj” Zbierajewski był i... przeczytaj więcej »

Navionics route - automatyczne

Planowanie trasy rejsu za pomocą map online Navionics

Planowanie trasy rejsu jest obowiązkiem każdego skippera. Wcześniejsze zapoznanie się z akwenem to nieodzowny element zwiększający bezpieczeństwo i komfort pływania. Zwłaszcza jeżeli... przeczytaj więcej »

Porty i mariny w Chorwacji

Praktycznie co sezon pojawiają się w Chorwacji nowe porty i mariny. Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się pod tym względem... przeczytaj więcej »

Program nawigacyjny Open CPN

Program nawigacyjny Open CPN Program nawigacyjny Open CPN  jest całkowicie darmowym, ale sprawdzonym, programem nawigacyjnym stworzonym przez żeglarzy. Najnowsza wersia 4.0 do... przeczytaj więcej »

Aplikacja nawigacyjna Navionics

Aplikacja nawigacyjna Navionics jest w chwili obecnej jedną z najbardziej popularnych aplikacji nawigacyjnych. Po zainstalowaniu aplikacji na telefon musimy zainstalować mapę obszaru... przeczytaj więcej »

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała