O nas

kpt. Jacek Szczepaniak

kpt.Jacek Szczepaniak

Moja przygoda z żeglarstwem zaczęła się praktycznie od razu od pływania po morzu. Mając zaledwie 20 lat byłem już sternikiem morskim, instruktorem żeglarstwa, a w niedługiej przyszłości najmłodszym W-ce Prezesem Do Spraw Szkolenia Okręgowego Związku Żeglarskiego w Kielcach i najmłodszym szkoleniowcem w tej randze w kraju. Czytaj dalej >>


FIRMA BRYG

Od 1998 roku pasja stała się naszą pracą . Żeglarstwo pozwala nam się cały czas rozwijać, poznawać, doskonalić i zarażać zamiłowaniem do pływania. Od 20 lat specjalizujemy się w szkoleniach i to zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Nie wystarczy mieć jednak wiedzę i doświadczenie żeby skutecznie i ciekawie uczyć. Wie to każdy kto choć raz spotkał ,,nudnego” nauczyciela.


Cztery podstawowe zasady uczenia: – wytłumaczyć, -pokazać, -przetrenować,-utrwalić to bowiem tylko początek edukacji . Wiemy doskonale, że aby zainteresować trzeba mieć w sobie pasję, ciekawość i co najistotniejsze trzeba lubić i rozumieć ludzi tak jak my. Przez lata wyszkoliliśmy setki żeglarzy. Jednym z naszych sukcesów jest opracowany przez nas autorski cykl szkoleń podzielony na Levele gwarantujący zdobycie wiedzy i praktyki . Szkolimy od podstaw ( Level 1) poprzez poziom zaawansowany ( Level 2) aż do prowadzenia katamaranów ( Level 3). Sailing Master – (Level 4) poziom dla zaawansowanych żeglarzy posiadających uprawnienia żeglarskie.

Do udziału w profesjonalnych szkoleniach zapraszamy zarówno doświadczonych żeglarzy śródlądowych jaki i początkujących uczestników rejsów morskich, którzy w przyszłości chcą samodzielnie żeglować i czarterować jachty.

W swojej ofercie mamy również szkolenia dla Instruktorów żeglarstwa. Od 2020 roku przygotowaliśmy specjalne kursy dla przyszłych i obecnych szkoleniowców.
Specjalizujemy się również w czarterowaniu jachtów. Naszym zadaniem jest znalezienie na życzenie klienta najlepszej oferty spełniającej jego oczekiwania i pośredniczenie w załatwianiu formalności związanych z wynajęciem jachtu.

Nasz 24 godzinny serwis wspiera klientów podczas całego czarteru. A specjalnie opracowane materiały będą pomocne podczas przejęcia jachtu, awarii czy niebezpiecznych , trudnych sytuacji . Pomagamy zaplanować trasę bo wiemy gdzie bezpiecznie stanąć, dobrze zjeść i odkryć piękne miejsca.
Załogom posiadającym jacht ale bez kapitana oferujemy możliwość wynajęcia profesjonalnego skippera.  Gwarantujemy nie tylko doświadczenie, bezpieczeństwo, wiedzę, umiejętności ,znajomość ciekawych miejsc ale i niebanalną osobowość.

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała