Radiooperator SRC

Kursy SRC

szkolenia operatora vhf

KURSY SRC – Radiooperator krótkiego zasięgu. Świadectwo radiooperatora jest drugim po patencie żeglarskim  dokumentem niezbędnym do odbycia rejsu. Szkolenia – zwykle jednodniowe – odbywają się w małych grupach. Zajęcia praktyczne odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnych radiotelefonów ICOM – przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby. Część teoretyczna kursu obejmuje zagadnienia związane z radiemVHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radio-pławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS. Kursy przeznaczone są dla żeglarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę praktyczna i teoretyczną w posługiwaniu się  radiem VHF. Ćwiczymy i omawiamy jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu, prowadzić korespondencje radiową pomiędzy dwoma jednostkami.

Ze względu na pandemie do końca roku nie odbywają sie żadne kursy.

Harmonogram

Termin Lokalizacja kursuGodzina Cena
 
 


Prowadzący: kpt. Piotr Lewandowski
UWAGA: W Cenie podręcznik. Uczestnicy będą mieli dostęp do E-eleringu tak żeby podczas kursu jak najwięcej czasu poświęcić nauce praktycznej.
Dla grup zorganizowanych min 4 osoby przeprowadzimy szkolenie w dowolnym miejscu i w uzgodnionym terminie.Cena obejmuje: szkolenie teoretyczne i praktyczne na sprzęcie VHF, zestaw pytań egzaminacyjnych, przykładowy test egzaminacyjny, podręcznik „Łączność bliskiego zasięgu na morzu”.

Cena nie obejmuje: opłaty egzaminacyjnej (egzamin + świadectwo to koszt 125 zł)

EGZAMIN TERMINARZ EGZAMINÓW >>>

Opłata dodatkowa: opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie świadectwa – 125,-zł/os (wpłata na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

UWAGA!
Aby przystąpić do egzaminu w wyżej wymienionym terminie, należy najpóźniej na 14 dni przed egzaminem wysłać do UKE wypełniony wniosek o wydanie świadectwa wraz z dwoma zdjęciami oraz potwierdzenie wniesienia na konto UKE opłaty 125zł za egzamin i wydanie świadectwa. Osoby, które nie złożą dokumentów w wymaganym czasie (liczy się data nadania dokumentów) nie zostaną dopuszczone do egzaminu (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2008).

Przykładowy test

Wniosek o wydanie świadectwa radiooperatora

Zestaw pytań

Harmonogram egzaminów Tadiooperator SRC

Obejrzyj nasze filmy


BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała