Radiooperator SRC

Kursy SRC

szkolenia operatora vhf

KURSY SRC – Radiooperator krótkiego zasięgu. Świadectwo radiooperatora jest drugim po patencie żeglarskim  dokumentem niezbędnym do odbycia rejsu. Szkolenia – zwykle jednodniowe – odbywają się w małych grupach. Zajęcia praktyczne odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnych radiotelefonów ICOM – przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby. Część teoretyczna kursu obejmuje zagadnienia związane z radiemVHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radio-pławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS. Kursy przeznaczone są dla żeglarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę praktyczna i teoretyczną w posługiwaniu się  radiem VHF. Ćwiczymy i omawiamy jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu, prowadzić korespondencje radiową pomiędzy dwoma jednostkami.

Harmonogram

Termin Lokalizacja kursuGodzina Cena
08.02.2020Ruda Śląska 09.00400 PLN
09.02.2020Ruda Śląska 09.00400 PLN


Prowadzący: kpt. Piotr Lewandowski
UWAGA: W Cenie podręcznik. Uczestnicy będą mieli dostęp do E-eleringu tak żeby podczas kursu jak najwięcej czasu poświęcić nauce praktycznej.
Dla grup zorganizowanych min 4 osoby przeprowadzimy szkolenie w dowolnym miejscu i w uzgodnionym terminie.Cena obejmuje: szkolenie teoretyczne i praktyczne na sprzęcie VHF, zestaw pytań egzaminacyjnych, przykładowy test egzaminacyjny, podręcznik „Łączność bliskiego zasięgu na morzu”.

Cena nie obejmuje: opłaty egzaminacyjnej (egzamin + świadectwo to koszt 125 zł)

EGZAMIN TERMINARZ EGZAMINÓW >>>

Opłata dodatkowa: opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie świadectwa – 125,-zł/os (wpłata na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

UWAGA!
Aby przystąpić do egzaminu w wyżej wymienionym terminie, należy najpóźniej na 14 dni przed egzaminem wysłać do UKE wypełniony wniosek o wydanie świadectwa wraz z dwoma zdjęciami oraz potwierdzenie wniesienia na konto UKE opłaty 125zł za egzamin i wydanie świadectwa. Osoby, które nie złożą dokumentów w wymaganym czasie (liczy się data nadania dokumentów) nie zostaną dopuszczone do egzaminu (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2008).

Przykładowy test

Wniosek o wydanie świadectwa radiooperatora

Zestaw pytań

Harmonogram egzaminów Tadiooperator SRC

Obejrzyj nasze filmy


BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała