Miejsca

Nowa marina na wyspie Korczula w Vela Luka – Korkyra

Nowa marina o nazwie Korkyra została otwarta w Vela Luka na wyspie Korčula. Dotychczas znajdował się tam tylko port miejski z niewielka... przeczytaj więcej »

Muline – Ugljan – Chorwacja

Muline – Ugljan – Chorwacja, to zatoka w północnej części wyspy Uglian (44° 08.3`N; 15° 04.5`E). Podejście od strony zachodniej i wschodniej... przeczytaj więcej »

Grecja Cyklady wyspa Milos

Grecja – Cyklady – Wyspa Milos Grecja – Cyklady – Wyspa Milos – morskie opowieści.Siedzę sobie na jachcie w porcie Adamas na wyspie... przeczytaj więcej »

Konoba Śkrapa Trogir Chorwacja

Konoba Śkrapa Trogir Chorwacja Konoba Śkrapa Trogir Chorwacja  to miejsce wyjątkowe. Polscy żeglarze narzekają często na Chorwackie restauracje. Poziom cen w wielu... przeczytaj więcej »

Muzeum Fausta Vrančića Wyspa Prvić Chorwacja

Muzeum Fausta Vrančića Najprawdopodobniej nazwa wyspy  Prvić pochodzi od starochorwackiego boga wiosny. wyspa Prvić skrywa cenne dziedzictwo kultury na małej powierzchni. Wyspę... przeczytaj więcej »

Rzeka Krka – Konoba Vidrovača

Rzeka Krka – Konoba Vidrovača – Chorwacja Rzeka Krka – Konoba Vidrovača – Chorwacja, w naturalnej okolicy, w kanionie rzeki Krka w... przeczytaj więcej »

Konoba Kunjka wyspa Kaprije Chorwacja

Konoba Kunjka – „Małż”- zatoka Medoš wyspa Kaprije.Zatoka  Medoš zlokalizowana jest na  północno-wschodnim wybrzeżu Kaprije. Znajdziemy tu konobę która istnieje od 2011... przeczytaj więcej »

W przechyle

Żeglowanie w Chorwacji

Żeglowanie w Chorwacji – to nie tylko urok żagli, wiatru i morza. To także poznawanie wspaniałej kultury i historii Śródziemnomorskiej. Troszkę ciekawostek... przeczytaj więcej »

Slano – nowa marina w Chorwacji

Slano – nowa marina w Chorwacji Firma ACI w pobliżu Dubrownika w miejscowości Slano powstanie nowa 22 marina tej sieci. Nazwana będzie: ... przeczytaj więcej »

Porty i mariny w Chorwacji

Praktycznie co sezon pojawiają się w Chorwacji nowe porty i mariny. Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się pod tym względem... przeczytaj więcej »

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała