Rzeka Krka – Konoba Vidrovača

Rzeka Krka – Konoba Vidrovača – Chorwacja

Rzeka Krka – Konoba Vidrovača – Chorwacja, w naturalnej okolicy, w kanionie rzeki Krka w pobliżu przystani ACI Skradin znajduje się Konoba Vidrovaca prowadzona przez Ane i Vlatka. Płynąc rzeką w kierunku Skradina tuż przed mostem autostradowym po prawej stronie widać wywieszoną na skale informacje o restauracji.
Konoba „Vidrovač” została otwarta w 1998 roku. Słynie ze znakomitej kuchni dalmatyńskiej. Znajdziecie tu szeroki wybór dań z ryb i skorupiaków oraz prześwietnych mięs. Mają też dobre

Rzeka Krka - Konoba Vidrovača

wina, szampany i lokalne nalewki.
Przycumować można do  pływającego 50 metrowego pomostu z 25 mooringami. I nie jest tak jak piszą w przewodniku żeglarskim 888 portów i zatok że jest to miejsce tylko dla małych jachtów. Stawałem tam jednostkami 50 stopowymi. Czasami są wystawione 2-3 boje.
Brak jest niestety prądu i wody ale restauracja dysponuje toaletami.
Zaletą niezaprzeczalną tego miejsca jest niesamowity klimat, doskonała kuchnia a przede wszystkim możliwość postoju za darmo pod warunkiem udania się na posiłek. Bliskość wodospadów na rzece Krka też jest nie bez znaczenia.  Vladko jeżeli jest taka potrzeba

Rzeka Krka - Konoba Vidrovača

podrzuci swoim Ribem załogę do Skradina lub przywiezie z miasteczka lub kotwicowiska. Na końcu pomostu znajduje się drabinka ułatwiająca wyjście z wody po zażyciu kąpieli w rzece. Przepływające jednostki powodują czasami lekką falę. Ceny nie są może najniższe ale jedzenie jest wyśmienite.
Otwarta od 20 kwietnia do 15 listopada

43°48’21.18″N – 15°54’44.32″E .

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała