Przykładowe jachty i katamarany czarterowe

Przykładowe jachty i katamarany czarterowe

  • Jachty 2 kabinowe

Bavaria 32 rok produkcji 2003. Mimo że jeden z najmniejszych jachtów w czarterach jacht doskonale nadający się do żeglowania w 6 osób posiada dużą wygodna toaletę a miejsca do spania w messie są wygodne nawet dla dość dużych osób.

  • Jachty 3 kabinowe

Bavaria 34  rok produkcji 2001 – jacht sprawdzony w każdych warunkach, wyposażony we wszystkie potrzebne urządzenia jednak ze względu na wiek, określany jako jacht ekonomiczny.

Bavaria 37 cruiser rocznik 2006, następca  Bavarii  34 i 36, powiększony kokpit, lepsza ergonomia wnętrza, przestronniejsza toaleta. Wnętrze wyłożone jasnym drewnem. Jacht standard.

Bavaria 40 cruiser  jeden z najnowszych modeli, naprawdę duży przestronny kokpit i wnętrze dające duży komfort. Dwa kołasterowe powiększają  komfort sterowania, i ułatwiają komunikacje z lądem załodze. Rufa wyposażona w opuszczaną platformę kąpielową. Przeważnie jachty te są doposażone w sterstrumieniowy na dziobie, ułatwiający manewrowanie w portach skipperowi.

  • Jachty 4 kabinowe.

Bavaria 44 jachty rok produkcji 2004. Ze względu na rocznik klasyfikowane jako ekonomiczne. Zapoczątkowały bardzo udaną serie jednostek. 2 toalety z prysznicami. Mimo że powstały już 2 następne modele, ze względu na dzielnośćmorską i stosunkowo niską cenę czarteru maja wielu zwolenników. Dwa koła sterowe, ułatwiają sterowanie i poprawiają komunikacje z lądem. Niestety nie zawsze wyposażona w ster strumieniowy.
Bavaria 46 cruiser
Następczyni Bavarii 44. Niektórzy określają tą jednostkę jako idealny stosunek ceny do jakości.
Wyposażona w dodatkową lodówkę z zamrażalnikiem. 2 toalety z prysznicami w tym jedna z wnęką prysznicową. Większa powierzchnia żagli. Jasny wystrój wnętrza. Doskonała manewrowość.
Bavaria 45 cruiser.
Rocznik 2012. Najnowszy model który zastąpił nie produkowane już modele 44 i 46 cruiser. Wręcz całkowita zmiana koncepcji kadłuba i wnętrza jachtu. Jacht nowocześnie wykończony o przestronnym doskonale wentylowanym wnętrzu. Kabiny rufowe każda z łazienką i prysznicem. Kabiny dziobowe – jedna toaleta ale osobna kabina prysznicowa. Oczywiście w standardzie 2 lodówki z zamrażalnikiem, kuchenka mikrofalowa. Szeroka część rufowa powiększyła znacząco kokpit dając niesamowity komfort. Wszystkie kabiny posiadają 2 miejsca do spania na jednym poziomie. Opuszczana elektrycznie, duża platforma kąpielowa na rufie. Zmniejszona powierzchnia genui, daje możliwość pływania ostrzejszymikursami. Dwie płetwysterowe, ułatwiają sterownie i utrzymania kursu.

  • Jachty 5 kabinowe

Bavaria 55 cruiser. Rok produkcji 2012. To luksusowyjacht morski produkowany przez Bavaria Yachts. Większą kopia Bavarii 45 cruiser z dodatkową 5 kabiną. To już luksusy z najwyższej pułki. Prawie 150 m2 żagli, 1.9 m zanurzenia.

Podobne kryteria dotyczą  jachtów i katamaranów innych producentów takich jak Beneteau Janneau, Elan lub Lagoon.

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała