Rejsy morskie

Wakacje pod żaglami w formie rejsów morskich, dostepne są w tech chwili dla każdego. Żeglarstwo przestało być wreszcie elitarnym sposobem na spędzanie czasu . Dzisiaj możliwość zwiedzania świata z pokładu jachtu może mieć każdy i to dosłownie. Do niedawna żeglować mogli tylko wybrańcy posiadający odpowiednie szkolenia lub pieniądze. Dziś nie potrzebujecie nawet karty pływackiej aby spędzić wymarzone wakacje. A koszty są porównywalne z innymi formami wypoczynku.

Ile razy trafialiście na kiepski hotel, nieciekawą miejscowość czy hałaśliwe sąsiedztwo? Ile razy wracaliście z wakacji rozżaleni bo oferta z katalogu rozminęła się z rzeczywistością?

Chyba każdy kiedyś spędził wakacje zbyt nudne i źle zorganizowane aby chcieć je powtórzyć. I dlatego żeglarstwo staje się z roku na rok co raz popularniejsze. Widok rodziny z małymi dziećmi na jachcie już nikogo nie dziwi. A hermetyczne środowisko żeglarzy jak nigdy dotąd stało się otwarte dla wszystkich. Co mogą wam zapewnić wakacje pod żaglami?

Po pierwsze- możliwość zwiedzania miejsc, których w inny sposób nie mielibyście okazji zobaczyć i poznać. Po drugie daje wolność i niezależność. W każdej chwili można zmienić port, przybić do innego miejsca i poznać tereny, których nawet w przewodnikach nie znajdziecie. Ale co równie ważne nie musicie rezerwować sobie miejsca na plaży, pokonywać kilometrów żeby się wykąpać czy znosić natrętne towarzystwo przy śniadaniu i walczyć o resztkę jajecznicy w bufecie.

Jacht może być waszym hotelem gdzie śpicie – kiedy chcecie, jecie co chcecie i bawicie się jak chcecie. Jacht zapewnia wam też zwiedzanie bez konieczności wykupywania wycieczek fakultatywnych za ogromne pieniądze. A bezpieczeństwo? Wiele osób uważa, że żeglarstwo nie jest bezpieczne ale twierdzą tak ci, którzy nie pływali z profesjonalistami. Podstawowym zadaniem skippera jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa załodze. Doświadczony skipper wie jak płynąć, gdzie płynąć i kiedy płynąć. To tak jak z samochodem. Kiepski kierowca zabłądzi, pojedzie w burzy i zepsuje skrzynię biegów. Z dobrym – podziwiamy widoki za szybą i nie myślimy o niebezpieczeństwie czyhającym za każdym zakrętem.

Dzisiaj wakacje pod żaglami stały się bardzo popularne właśnie dlatego, że nigdy nie są nudne a zawsze pełne atrakcji, wrażeń i przygód. Możemy poczuć w sobie zew wilka morskiego, podróżnika i zdobywcy lub bez przeszkód wypoczywać, poświęcać się przyjemnościom i spędzać wakacje tak jak chcemy. Dzieci uwielbiają wręcz żeglowanie bo mają pełno atrakcji, niespodzianek i nigdy nie powiedzą wam- nie mam co robić!

Jeśli planujesz wypoczynek, lubisz wolność i przygodę to żeglarstwo może być teraz również dla ciebie.

Nie marnuj urlopu na kolejne wakacje w niepewnym hotelu i nieciekawym miejscu.

Daj się porwać przygodzie pod żaglami!


Rejsy żeglarskie dla grup

Chcecie się wybrać na rejs do Chorwacji, Grecji,  Włoch  czy przeżyć przygodę na innych akwenach. Macie grupę znajomych, przyjaciół, rodzinę i nie wiecie jak zorganizować rejs? Nie posiadacie Państwo umiejętności żeglarskich, ani żadnego doświadczenia? Skontaktujcie się z nami. Rejsy dla grup to nasza specjalność! Organizujemy je od 1998 roku. Będziecie mieć wspaniałe wakacje, przeżyjecie żeglarską przygodę a nasz doświadczony skipper przeszkoli, pokaże, wytłumaczy i bezpiecznie poprowadzi razem z Wami jacht.

Rejsy mogą być tematyczne:

  • turystyczne
  • z elementami szkolenia żeglarskiego
  • rejsy rodzinne
  • z nurkowaniem
  • szlakiem lokalnej kuchni czy zabytków

Dobierzemy optymalny jacht w zależności od ilości osób i oczekiwanego standardu. Jeżeli chcecie poczuć smak luksusu, zaproponujemy ekskluzywny jacht lub katamaran.

Specjalizujemy się w rejsach po morzach Chorwacji, Czarnogóry, Grecji, Turcji, Karaibów, Seszeli oraz Włoch. Naszym atutem jest doskonała znajomość tych akwenów i ich atrakcji. Nasi Skipperzy to profesjonaliści którzy bezpiecznie prowadzą rejsy od wielu lat.

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała