Jaki jacht wyczarterować

Jaki jacht wyczarterować

Jaki jacht wyczarterować oczywiście to zależy od Państwa oczekiwań i potrzeb. Mając wieloletnie pomożemy państwu w wyborze jednostki do czarteru.

 • Katamarany –  poprzez swoją konstrukcje są stabilne i bardziej odporne na przechyły podczas żeglowania i postoju na kotwicy lub boi. Dwa połączone kadłuby oferują dużą przestrzeń i większy komfort wypoczynku. Kabiny z łazienkami zapewniają intymność, a duży salon z aneksem kuchennym jest doskonałym miejscem do biesiadowania. Pokład jest także bardzo przestronny. W kokpicie znajduje się stół i kanapy. Na dziobie między pływakami jest rozpięta specjalna siatka która jest ulubionym miejscem do wypoczynku i opalania. Ceny postoju katamaranów w porcie są wyższe niż jachtów jednokadłubowych przeważnie o 50%.
 • Jachty jednokadłubowe bardzo dobrze sprawdzają się kiedy pragniemy mocniejszych doznań żeglarskich. Tu można poczuć przechyły, żeglarską przygodę i atmosferę. Obecne jachty jednokadłubowe są konstruowane z myślą o jak największej wygodzie załogi a najbardziej luksusowe jednostki nie ustępują pod tym względem katamaranom.
 • Jednostki motorowe są dla tych których żeglarstwo nie pociąga a chcą zażyć morskiej przygody i dobrego, komfortowego wypoczynku. Jachty wypornościowe pływają z prędkościami 10 -15 węzłów, napędzanie są jednym lub dwoma silnikami. Zużycie paliwa jest na poziomie 6 -10 litrów na godzinę . Dla tych którzy uwielbiają prędkość i chcą szybko się przemieszczać, przeznaczone są jachty motorowe ślizgowe, które potrafią osiągnąć nawet powyżej 30 węzłów prędkości. Tu jednak należy się liczyć ze zużyciem paliwa dochodzącym do 150 litrów na godzinę.

STER STRUMIENIOWY –  jest bardzo przydatny podczas manewrowania w portach. Wyposażonych jest w niego wiele jachtów, oprócz katamaranów. Jachty posiadające ster strumieniowy przeważnie są oznaczone w cennikach skrótem BT. Informacje czy jacht go posiada uzyskacie też wysyłając do nas zapytanie.



 • Jacht Bavaria 49 cruiser 2004 r. Recenzja filmowa.

  Jacht Bavaria 49 cruiser 2004 r. Recenzja filmowa.

  Bavaria 49 Cruiser to żaglowy jacht klasy cruiser, wyprodukowany przez niemiecką firmę Bavaria Yachtbau w 2004 roku. Jest to duży jacht rekreacyjny, który oferuje przestronne wnętrze i dobre właściwości żeglugowe. Oto jego cechy, zalety i wady z perspektywy wyczarterowania na jeden tydzień: Zalety: Wady: Podsumowując, Bavaria 49 Cruiser z 2004 roku to przestronny jacht o […]

  Czytaj dalej…


 • Oceanis 38 recenzja filmowa. Wady i zalety.

  Oceanis 38 recenzja filmowa. Wady i zalety.

  Oceanis 38 to popularny jacht żaglowy produkowany przez firmę Beneteau. Jest to jednostka o długości około 38 stóp (około 11,5 metra) i szerokości kadłuba 3,99 m, która oferuje zarówno komfortowe żeglowanie, jak i wygodną przestrzeń życiową. Oto kilka jego zalet i wad: Zalety: Wady: Długość:37.73 ft / 11.50 mSzrokość 3,99 mPowieżchnia żagli: 65.70 m²Zanużenie maksymalne […]

  Czytaj dalej…


 • Jacht żaglowy Oceanis 51.1- recenzja filmowa

  Jacht żaglowy Oceanis 51.1- recenzja filmowa

  Oceanis 51.1 to luksusowy jacht żaglowy znanego francuskiego producenta łodzi, stoczni Beneteau. Jest to jednostka o imponujących rozmiarach, oferująca przestronne wnętrze oraz zaawansowane rozwiązania techniczne, które sprawiają, że pływanie na tym jachcie jest komfortowe i przyjemne. Oto opis tej łodzi, jej wad i zalet, oraz dane techniczne: Opis: Beneteau Oceanis 51.1 to pięknie zaprojektowany jacht […]

  Czytaj dalej…


BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała