Jaki jacht wyczarterować

Jaki jacht wyczarterować

Jaki jacht wyczarterować oczywiście to zależy od Państwa oczekiwań i potrzeb. Mając wieloletnie pomożemy państwu w wyborze jednostki do czarteru.

  • Katamarany –  poprzez swoją konstrukcje są stabilne i bardziej odporne na przechyły podczas żeglowania i postoju na kotwicy lub boi. Dwa połączone kadłuby oferują dużą przestrzeń i większy komfort wypoczynku. Kabiny z łazienkami zapewniają intymność, a duży salon z aneksem kuchennym jest doskonałym miejscem do biesiadowania. Pokład jest także bardzo przestronny. W kokpicie znajduje się stół i kanapy. Na dziobie między pływakami jest rozpięta specjalna siatka która jest ulubionym miejscem do wypoczynku i opalania. Ceny postoju katamaranów w porcie są wyższe niż jachtów jednokadłubowych przeważnie o 50%.
  • Jachty jednokadłubowe bardzo dobrze sprawdzają się kiedy pragniemy mocniejszych doznań żeglarskich. Tu można poczuć przechyły, żeglarską przygodę i atmosferę. Obecne jachty jednokadłubowe są konstruowane z myślą o jak największej wygodzie załogi a najbardziej luksusowe jednostki nie ustępują pod tym względem katamaranom.
  • Jednostki motorowe są dla tych których żeglarstwo nie pociąga a chcą zażyć morskiej przygody i dobrego, komfortowego wypoczynku. Jachty wypornościowe pływają z prędkościami 10 -15 węzłów, napędzanie są jednym lub dwoma silnikami. Zużycie paliwa jest na poziomie 6 -10 litrów na godzinę . Dla tych którzy uwielbiają prędkość i chcą szybko się przemieszczać, przeznaczone są jachty motorowe ślizgowe, które potrafią osiągnąć nawet powyżej 30 węzłów prędkości. Tu jednak należy się liczyć ze zużyciem paliwa dochodzącym do 150 litrów na godzinę.

STER STRUMIENIOWY –  jest bardzo przydatny podczas manewrowania w portach. Wyposażonych jest w niego wiele jachtów, oprócz katamaranów. Jachty posiadające ster strumieniowy przeważnie są oznaczone w cennikach skrótem BT. Informacje czy jacht go posiada uzyskacie też wysyłając do nas zapytanie.

BRYG Jacek Szczepaniak
ul. Siewna 9/12, 43-300 Bielsko Biała