KURSY RADIOOPERATOR SRC KRÓTKIEGO ZASIĘGU


szkolenia operatora vhfKURSY SRC - Radiooperator krótkiego zasięgu. Świadectwo radiooperatora jest drugim po patencie żeglarskim  dokumentem niezbędnym do odbycia rejsu. Szkolenia - zwykle jednodniowe - odbywają się w małych grupach. Zajęcia praktyczne odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnych radiotelefonów ICOM - przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby. Część teoretyczna kursu obejmuje zagadnienia związane z radiem VHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radiopławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS. Kursy przeznaczone są dla żeglarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę praktyczna i teoretyczną w posługiwaniu się  radiem VHF. Ćwiczymy i omawiamy jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu, prowadzić korespondencje radiową pomiędzy dwoma jednostkami.

Harmonogram

Termin
Lokalizacja kursu
Cena
09.11.2019
Radiooperator SRC
Bielsko-Biała
350 zł
10.11.2019
Radiooperator SRC
Kraków
350 zł
16.11.2019
Radiooperator SRC
Warszawa
350 zł
01.12.2019
Radiooperator SRC
Warszawa
350 zł
14.12.2019
Radiooperator SRC
Kraków
350 zł
15.12.2019
Radiooperator SRC
Bielsko-Biała
350 zł


Dla grup zorganizowanych min 4 osoby przeprowadzimy szkolenie w dowolnym miejscu i w uzgodnionym terminie.Cena obejmuje: szkolenie teoretyczne i praktyczne na sprzęcie VHF, zestaw pytań egzaminacyjnych, przykładowy test egzaminacyjny, podręcznik "Łączność bliskiego zasięgu na morzu".

Cena nie obejmuje: opłaty egzaminacyjnej (egzamin + świadectwo to koszt 125 zł)

EGZAMIN

Opłata dodatkowa: opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie świadectwa - 125,-zł/os (wpłata na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

UWAGA!
Aby przystąpić do egzaminu w wyżej wymienionym terminie, należy najpóźniej na 14 dni przed egzaminem wysłać do UKE wypełniony wniosek o wydanie świadectwa wraz z dwoma zdjęciami oraz potwierdzenie wniesienia na konto UKE opłaty 125zł za egzamin i wydanie świadectwa. Osoby, które nie złożą dokumentów w wymaganym czasie (liczy się data nadania dokumentów) nie zostaną dopuszczone do egzaminu (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2008).
Przykładowy test
Wniosek o wydanie świadectwa radiooperatora
Zestaw pytań
HARMONOGRAM EGZAMINÓW RADIOOPERATOR SRC

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  Internetowy kurs na Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego i Dalekiego Zasięgu oraz Navtex - Systemu transmisji ostrzeżeń nawigacyjnych i meteorologicznych.

oraz  http://operator.softstar.pl/

Strona dla tych, którzy przygotowują się do egzaminu na świadectwo operatora łączności. Przygotowana na wzór egzaminu  na podstawie pytań testowych publikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Trening ma formę testu, zblizonego do tego otrzymywanego na egzaminie. Komputer losuje pytania z każdego z działów  na które należy odpowiedzieć. Po zakończeniu pracy test jest sprawdzany i oceniany.JAK DOKONAĆ REZERWACJI? >>NAPISZ DO NAS

ZOBACZ NASZE
 SZKOLENIA ŻEGLARSKIE 
 KURSY
VODITELJ BRODICE - KURS ZEGLARSKI W CHORWACJI
JACHTOWY STERNIK MORSKI  - SZKOLENIA NA BAŁTYKU
MANEWROWE - W CHORWACJI – NA BAŁTYKU
MOTOROWODNY - W CHORWACJI I W POLSCE
RADIOOPERATOR SRC - W WIELU MIASTACH POLSKI
NAWIGACYJNE - STACJONARNE I NA REJSACH
 REJSY MORSKIE  ORAZ
MIĘDZY INNYMI W CHORWACJI GRECJI I KARAIBACHWIEDZA ŻEGLARSKA   - WIELE CIEKAWYCH INFORMACJI