SZKOLENIA ŻEGLARZ JACHTOWY

szkolenia na stopień żeglarza jachtowegoSzkolenia żeglarz jachtowy - Patent żeglarza Jachtowego jest najważniejszym dokumentem potwierdzającym twoje umiejętności w zakresie bezpiecznego prowadzenia jachtu żaglowego na wodach śródlądowych. Posiadanie patentu Żeglarza Jachtowego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń, a po wodach morskich, do prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

  • Jak szkolimy: Kurs na Stopień żeglarza jachtowego jest najważniejszym podstawowym szkoleniem żeglarskim. Najważniejszym, ponieważ często jest to pierwszy kontakt z pływaniem pod żaglami. Kierując się doświadczeniami stworzyliśmy program szkolenia realizowany podczas rejsu śródlądowego, w trakcie którego poznacie specyfikę żeglowania po wodach śródlądowych w Polsce. W ramach szkolenia będziemy korzystać ze śluz, przechodzić pod mostami, kłaść i stawiać maszt, stawać na kotwicy, w marinach oraz wykonywać wiele manewrów na żaglach i na silniku. Duży nacisk kładziemy na praktyczne aspekty żeglowania na jachtach śródlądowych.
Szkolenie prowadzą instruktorzy żeglarstwa mający duże doświadczenie w prowadzeniu jachtów żaglowych śródlądowych oraz morskich.
  • Cena zawiera:  zakwaterowanie na jachcie, opłaty portowe, paliwo , dostęp do portalu edukacyjnego, materiały szkoleniowe.
  • Cena nie zawiera: wyżywienia, dojazdu do miejsca zaokrętowania, kosztu egzaminu i wydania patentu

Terminarz kursów 

W sezonie 2019 r nie przewidujemy szkoleń na żeglarza jachtowego.

Lista szkoleń

ZOBACZ NASZE

 SZKOLENIA ŻEGLARSKIE 
 KURSY
VODITELJ BRODICE - KURS ZEGLARSKI W CHORWACJI
JACHTOWY STERNIK MORSKI  - SZKOLENIA NA BAŁTYKU
MANEWROWE - W CHORWACJI – NA BAŁTYKU
MOTOROWODNY - W CHORWACJI I W POLSCE
RADIOOPERATOR SRC - W WIELU MIASTACH POLSKI
NAWIGACYJNE - STACJONARNE I NA REJSACH
 REJSY MORSKIE  ORAZ
MIĘDZY INNYMI W CHORWACJI GRECJI I KARAIBACHWIEDZA ŻEGLARSKA   - WIELE CIEKAWYCH INFORMACJI