rejsy morskie

rejsy ChorwacjaRejsy morskie dostepne są w tech chwili dla każdego. Żeglarstwo przestało być wreszcie elitarnym sposobem na spędzanie czasu . Dzisiaj możliwość zwiedzania świata z pokładu jachtu może mieć każdy i to dosłownie. Do niedawna żeglować mogli tylko wybrańcy posiadający odpowiednie szkolenia lub pieniądze. Dziś nie potrzebujecie nawet karty pływackiej aby spędzić wymarzone wakacje. A koszty są porównywalne z innymi formami wypoczynku.

Ile razy trafialiście na kiepski hotel, nieciekawą miejscowość czy hałaśliwe sąsiedztwo? Ile razy wracaliście z wakacji rozżaleni bo oferta z katalogu rozminęła się z rzeczywistością?

Chyba każdy kiedyś spędził wakacje zbyt nudne i źle zorganizowane aby chcieć je powtórzyć. I dlatego żeglarstwo staje się z roku na rok co raz popularniejsze. Widok rodziny z małymi dziećmi na jachcie już nikogo nie dziwi. A hermetyczne środowisko żeglarzy jak nigdy dotąd stało się otwarte dla wszystkich. Co mogą wam zapewnić wakacje pod żaglami?

Po pierwsze- możliwość zwiedzania miejsc, których w inny sposób nie mielibyście okazji zobaczyć i poznać. Po drugie daje wolność i niezależność. W każdej chwili można zmienić port, przybić do innego miejsca i poznać tereny, których nawet w przewodnikach nie znajdziecie. Ale co równie ważne nie musicie rezerwować sobie miejsca na plaży, pokonywać kilometrów żeby się wykąpać czy znosić natrętne towarzystwo przy śniadaniu i walczyć o resztkę jajecznicy w bufecie.

Jacht może być waszym hotelem gdzie śpicie - kiedy chcecie, jecie co chcecie i bawicie się jak chcecie. Jacht zapewnia wam też zwiedzanie bez konieczności wykupywania wycieczek fakultatywnych za ogromne pieniądze. A bezpieczeństwo? Wiele osób uważa, że żeglarstwo nie jest bezpieczne ale twierdzą tak ci, którzy nie pływali z profesjonalistami. Podstawowym zadaniem skippera jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa załodze. Doświadczony skipper wie jak płynąć, gdzie płynąć i kiedy płynąć. To tak jak z samochodem. Kiepski kierowca zabłądzi, pojedzie w burzy i zepsuje skrzynię biegów. Z dobrym – podziwiamy widoki za szybą i nie myślimy o niebezpieczeństwie czyhającym za każdym zakrętem.

Dzisiaj wakacje pod żaglami stały się bardzo popularne właśnie dlatego, że nigdy nie są nudne a zawsze pełne atrakcji, wrażeń i przygód. Możemy poczuć w sobie zew wilka morskiego, podróżnika i zdobywcy lub bez przeszkód wypoczywać, poświęcać się przyjemnościom i spędzać wakacje tak jak chcemy. Dzieci uwielbiają wręcz żeglowanie bo mają pełno atrakcji, niespodzianek i nigdy nie powiedzą wam- nie mam co robić!

Jeśli planujesz wypoczynek, lubisz wolność i przygodę to żeglarstwo może być teraz również dla ciebie.

Nie marnuj urlopu na kolejne wakacje w niepewnym hotelu i nieciekawym miejscu.

Daj się porwać przygodzie pod żaglami!