Czarter Katamaranu

czarter katamaranu w chorwacji

Czarter katamaranu na wszystkich akwenach jest coraz bardziej popularny. Poprzez swojączarter katamaranu konstrukcje są one stabilne i bardziej odporne na przechyły podczas żeglowania i postoju na kotwicy lub boi. Oczywiście katamarany są droższe w czarterze choć jeżeli zamówimy je w ofercie first minute, możemy liczyć na spore zniżki. Za wyższą ceną mamy o wiele wyższy komfort, wygodę, bezpieczeństwo i prestiż.


 
czarter katamaranu w chorwacjiDwa połączone kadłuby oferują dużą przestrzeń dla załogi. Kabiny z łazienkami zapewniają intymność, a duży salon z aneksem kuchennym jest doskonałym miejscem do biesiadowania. Pokład jest także bardzo przestronny. W kokpicie znajduje się stół i kanapy. Na dziobie między pływakami jest rozpięta specjalna siatka która jest ulubionym miejscem do wypoczynku i opalania.

Dla żeglujących rodzin z dziećmi katamarany są wręcz idealne. Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz duża przestrzeń, gdzie dzieci mogą się wyszaleć są niezaprzeczalną zaletą tych jednostek.

czarter katamaranu w chorwacjiManewrowanie katamaranem który posiada dwa silniki i dwie manetki nie jest bardzo czarter katamaranutrudne, choć wymaga wprawy. Układ płetwa sterowa - śruba  napędowa jest przeważnie w układzie odwrotnym niż na jachtach jednokadłubowych. Czyli patrząc od rufy pierw mamy śrubę a następnie płetwę sterową. W manewrach zwłaszcza przy przy ruchu jednostki wstecz zasady są inne niż przy jachtach jednokadłubowych.

Instalacje elektryczne, wodne, są o wiele bardziej skomplikowane niż na monohulach. Często jacht są wyposażone dodatkowo np. w agregaty prądotwórcze lub w instalację do odsalania wody morskiej.
czarter katamaranuManewr stawania na kotwicy lub boi katamaranem nie rożni się bardzo od manewru wykonywanego jachtem jednokadłubowym.
Manewr  cumowania long side czyli bokiem do kei odbiega nieco od takiego samego manewru jednostką jednokadłubową.
Katamarany  mają dość dużą masę czasami dochodzącą do 30 ton, praktycznie większość manewrów portowych musi być wykonywanych z dużą rozwagą, ostrożnością i wyczuciem.

Pływanie na żaglach ma swoje niuanse. Maszt ma dość ubogie olinowanie stałe a bom nieczarter katamaranu czarter katamaranuposiada obciągacza. Prawidłowe wybieranie i trymowanie żagli wymaga trochę doświadczenia.
Katamaran podczas silnego wiatru się nie przechyla i ciężko stwierdzić kiedy należy się refować. Ten element stwarza duże problemy  mało doświadczonym żeglarzom. Należy zapoznać się z instrukcją refowania, indywidualną dla każdego typu jachtu.
Ceny postoju katamaranów w porcie są wyższe niż jachtów jednokadłubowych przeważnie o 50%.
 
Jeżeli nie wynajmujecie profesjonalnego skippera a nie czujecie się pewnie zapraszamy na kursy manewrowe organizowane przed i po sezonie.
 

Żeby otrzymać dobrą cenę na czarter katamaranu w Chorwacji, najlepiej zamawiać go na długo przed planowanym wyjazdem w opcji first minute. W Chorwacji katamarany już od paru ostatnich lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Aby mieć szeroki wybór najlepiej rezerwować je najpóźniej do końca stycznia.

Przykładowe ceny czarteru katamaranów w Chorwacji:

 Model
 Przed sezonem
 W sezonie
 Po sezonie
 Lagoon 40
 ok 3000 EUR
 5700 EUR 2000- 3000 EUR
 Lagoon 38
 2300 EUR
 4200 EUR
 2300 EUR

ZAPYTANIE O CZARTER

          czarter katamaranu    czarter katamaranu    czarter katamaranu


ZOBACZ NASZE

 SZKOLENIA ŻEGLARSKIE 
 KURSY
VODITELJ BRODICE - KURS ZEGLARSKI W CHORWACJI
JACHTOWY STERNIK MORSKI  - SZKOLENIA NA BAŁTYKU
MANEWROWE - W CHORWACJI – NA BAŁTYKU
MOTOROWODNY - W CHORWACJI I W POLSCE
RADIOOPERATOR SRC - W WIELU MIASTACH POLSKI
NAWIGACYJNE - STACJONARNE I NA REJSACH
 REJSY MORSKIE  ORAZ
MIĘDZY INNYMI W CHORWACJI GRECJI I KARAIBACHWIEDZA ŻEGLARSKA   - WIELE CIEKAWYCH INFORMACJI